logo
سوالات پیش از خرید نیکولند
سوالات پرتکرار

سلام به روی ماهت 🥰

جواب سوالات رو میتونی اینجا پیدا کنی 🌹

اگر نبود میتونی بهمون زنگ بزنی، خوشحال میشیم صدای زیبات رو بشنویم 😍

کالاهای موردنظرت رو به سبدخریدت اضافه کن، شماره موبایلت رو وارد کن، نوع ارسالت رو انتخاب کن، آدرست رو وارد کن، نحوه پرداختت رو انتخاب کن، بعد از تکمیل خرید و پرداخت، ازطرف سایت نیکولند برات پیامک ثبت سفارش میاد.

هزینه ارسال با پست پیشتاز به سراسر ایران 24000 تومان

هزینه ارسال با پیک فقط مخصوص تهران 36000 تومان

اگر پست رو انتخاب کردی، دو تا شش روزکاری بعد از ثبت سفارش بسته به دستت میرسه.

و اگر پیک رو انتخاب کردی، در زمان انتخابی خودت بسته به دستت میرسه.

جواب سوالتو پیدا نکردی ؟

بهمون زنگ بزن

44167250 - 021

magnifier
Loading...

چطور عادت ماهانه ام را راحت تر سپری کنم

یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۲۹:۲۸
چطور عادت ماهانه ام را راحت تر سپری کنم

یکی از مهم ترین دغدغه ها و مسائلی که هر خانومی باهاش روبه رو هست، عادت ماهانه هست.

اینکه شروع قاعدگیش کی هست تا براش آماده باشه ؟ 

طول مدت قاعدگیش چقدره ؟

آیا قاعدگیش منظمه یا نه ؟

ویتامین ها و مکمل هایی مثل قرص آهن چقدر روی راحت تر شدن قاعدگیش تاثیر داره ؟

همه این ها سوال هایی هستن که ذهن یک خانوم رو به خودش درگیر میکنه. 

برای همین نیکولند، این دفتر رو طراحی کرده تا همه خانوم ها بتونن همه موارد مربوط به قاعدگیشون رو ثبت و رصد کنند، اینجوری همه چیز تحت کنترلشون خواهد بود و ذهن آزادتری خواهند داشت، علاوه بر همه اینها به موقع میتونن از تغییرات مطلع بشن. 

" بیشتر مراقب خودت باش"

 

امکانات دفتر :

بریم تا با هم ببینیم این دفتر پرطرفدار چه امکاناتی داره 

 

صفحه اول دفتر :

توی صفحه اول زیر جمله بیشتر مراقب خودت باش، دو تا قلب خالی هست که باید با تعداد روز پر بشه.

کنار قلب اول نوشته "سیکل عادت ماهانه" ، که باید داخل قلب جلوییش بنویسید که هر چنر روز یکبار عادت ماهانه اتفاق میفته براتون. مثلا در عکس زیر در این محل نوشته شده 28 روز، که یعنی هر 28 روز قاعدگی شروع میشه. 

کنار قلب دوم نوشته شده "مدت زمان عادت ماهانه" ، که باید داخل قلب جلوییش بنویسید که عادت ماهانه تون چه مدت طول میکشه. مثلا در عکس زیر در این محل نوشته شده 7 روز، یعنی از شروع تا پایان قاعدگی من 7 روز طول میکشه.

 

عادت ماهانه، قاعدگی، پریود

 

صفحه روزها :

در این صفحه اول جای خالی ماه و سال رو میبینید که باید سال و ماهی که باید در اون قرار داریم و اطلاعاتشو ثبت میکنیم رو بنویسیم. مثلا در عکس زیر من نوشتم، ماه اردیبهشت و سال 1400. 

بعدش اعداد 1 تا 31 رو میبینیم که روزهای اون ماه هست، هر روز داخل یک قال هست و هر قلب با نقطه چین های کمرنگی به 5 قسمت تقسیم شده، شما باید روزی که قاعدگیتون شروع میشه رو علامت بزنید و براساس میزان و شدت خونریزی تون در هر روز قلبش رو پر کنید، مثلا همونطور که داخل عکس میبینید من روز 18 ام قاعدگیم شروع شده و میزانش هم متوسط بوده، پس دو ردیف از قبل رو پر میکنم. روز دوم خونریزیم خیلی زیاد بوده و کل قلب رو پر کردم و همینطور الی آخر ... . این قسمت برای این هست که شما بدونید هر ماه کی قاعدگیتون شروع شده و کی تموم شده تا هم بتونید ماه بعدیتون رو پیش بینی کنید و هم دیرکرد و زود کردش رو تحت کنترل داشته باشید تا اگر یه وقت خیلی دیرتر یا زودتر قادگی تون شروع شد، در جریان باشید و پیگیری های لازم رو انجام بدید.

در آخر هم روبه روی مدت دوره، باید مدت زمانی که قاعدگی این ماهتون طول کشیده رو بنویسید. مثلا برای من 7 روز بوده. این برای اینه که هر ماه بدونید مدت قاعدگیتون چقدر بوده و اگر یه وقتی خیلی کمتر یا بیشتر از این تعداد روز شد حواستون باشه و پیگیر دلایلش باشید.

پریود، عادت ماهانه، قاعدگی

 

صفحه جزئیات :

در این صفحه، میخوایم جزئیات بیشتری در مورد هر قاعدگی مون ثبت کنیم. تا ببینیم که هر بار حالمون چه طور بوده ؟ و ببینیم اگر حالمون خوب تر بوده دلایلش چیه ؟ و یا اگر حالمون بد بوده دلایلش چیه ؟ مثلا ممکنه یه ماه استرس و فشار زیادی روی ما باشه و موقع شروع قاعدگی حال و احوال جسمی و روحی خوبی نداشته باشیم، اینجوری متوجه میشیم که اون استرس و فشارهایی که بود باعث این موضوع شده، یا مواد غذایی که خوردیم یا مکمل های مختلف مثل قرص آهن یا ویتامین هایی که خوردیم باعث شده قاعدگی راحت تری داشته باشیم. 

در قسمت اول احساساتتون و حال و احوالتون قبل از اینکه قاعدگیتون شروع بشه و در طی قاعدگی تون رو علامت بزنید، یه جای خالی هم داره تا اگر مورد دیگه ای هم بود بنویسید. مثلا اردیبهشت ماه من حال روحی خوب و نرمالی داشتم، نه افسرده و ناراحت بودم، نه عصبی و زودجوش و نه خوشحال و بشاش، خیلی عادی معمولی بودم.

در قسمت بعدی وضعیت جسمانی تون رو مینویسید هم قبل و هم در طی قاعدگی (که البته روز اول و دوم ممکنه حال نامناسبی داشته باشیم)، مثلا من قبل از شروع قاعدگیم سردرد داشتم، سردردی که مشخص بود برای قاعدگیه.

در قسمت بعد میزان اشتهاتون روزهای قبل از شروع قاعدگی رو مینویسید، مثلا من قبل از قاعدگیم اشتهام خیلی کم بود و میل به غذا نداشتم.

در قسمت یادداشت مواردی که به نظرتون مهمه و باید یادداشت کنید رو مینویسید. مثلا من چند روز قبل از شروع قاعدگیم فشارم خیلی پایین بود و این رو یادداشت کردم.

در قسمت قرص مکمل هایی که قبل از شروع قاعدگی تون خوردید رو بنویسید تا بتونید تاثیرش رو روی قاعدگیتون بررسی کنید. برای مثال من از 10 روز قبل از شروع قاعدگیم، قرص آهن رو هر شب خوردم و دیدم این دفعه خیلی راحت تر پریود شدم. یا مثلا یه دوره شربت مولتی ویتامین میخوردم هر روز، بعد دیدم روزهای قبل از قاعدگی خیلی آروم تر و باحوصله ترم و دیگه عصبی و زودرنج نیستم.

در قسمت وزن هم وزن خودتون موقع شروع قاعدگی تون رو بنویسید. مثلا برای من روزی که پریود شدم وزنم 58 بوده.

و در نهایت برای پر کردن قسمت تاریخ شروع دوره بعدی براساس متوسط سیکل عادت ماهانه تون که توی صفحه اول نوشتین، روزهارو بشمارید و تاریخ شروع قاعدگی بعدیتون رو یادداشت کنید. اینجوری هر وقت که یه کمی احساس های متفاوت داشتید یا دل درد و ... با دیدن این تاریخ متوجه میشید که به پریدتون نزدیک هستید و خودتون رو میپزیرید و میتونید شرایط رو فراهم کنید تا قاعدگی راحت تری رو شروع و سپری کنید.

پریود، عادت ماهانه، قاعدگی

 

در نهایت این دفتر طراحی شده تا بهت کمک کنه از قبل بدونی کی قراره قاعدگیت شروع بشه و بدونی چه چیزهایی روی قاعدگیت تاثیر مثبت یا منفی داره و بتونی تحت کنترل داشته باشیش. 

اگر هنوز این دفتر رو نداری، میتونی از اینجا  تهیه اش کنی.

 

 

نظرات chat تعداد:۶ عدد


نیکولندی جان با ثبت نظر میتونی امتیاز دریافت کنی

رضوانه شمسی
یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱
بسته ام زمانی که به دستم رسید کلی حس خوب بهم منتقل شد مرسی که حس خوب رو به مردم منتقل میکنید
کاربر نیکولند
دوشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۱
عالی
مینا ممبینی
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰
سلام فوقالعاده بود همه کارهاتون عالین 🥰👌🏻
ی دفترچه فوق العادس ک خیلی خوشحالم گرفتمش
پنج شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰
فوق العاده بود بهترین چیزی ک می تونست بهم کمک کنه این دفترچه بود
فاطمه نورانی
پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۰
سلام خدمت شما اول از همه تشکر میکنم بابت سایت خوبتون بایت این نظم و بسته بندی زیبا بایت وقتی که می‌گذارید،همین الان بسته به دستم رسید و انقد خوشحالم بابت دفترچه های زیبا و باکیفیت که دلم خواست همین الان نظرمو بگم ممنونم ازتون
نرگسی
سه شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰
خیلی خیلییی عالیه من تازه گرفتم و بسیاری راضی و خوشحال هستم 😍 به همه ی دوستان خوبم هم پیشنهاد میکنم 🥰
Loading...
نمایش بیشتر
Some text some message..
عکستعدادعنوان محصولحذف
نهایی کردن بستن سبد
قیمت کل:تومان هزینه ارسال:35000 تومان