کتاب ماه نیکو - چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد - روز یازدهم

دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۴:۲۰
کتاب ماه نیکو - چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد - روز یازدهم

یک کم کتاب بخوانیم کیف کنیم wink

 

خلاصه داستان :

هو هر وقت ناامید و دلسرد می شد، به خودش یادآوری می کرد که کار الانش خیلی بهتر از ماندن در وضعیت بی پنیری است. به جای اینکه اجازه دهد حوادث بر او مسلط شود، خودش کارها را در دست گرفته بود.

بعد به خودش گفت اگر اسنیف و اسکری توانسته اند جلو بروند، حتما او هم می تواند!

هو وقتی بهتر فکر می کرد فهمید پنیر ایستگاه "پ" یکدفعه تمام نشده بود، بلکه به مرور زمان کم و کمتر می شد و آنچه هم باقی مانده بود دیگر طعم سابق را نداشت و کهنه شده بود و کمی دیگر کپک می زد. او فهمید اگر می خواست می توانست آنچه درحال اتفاق افتادن بود را ببیند اما او نخواسته بود. اگر به تغییرات توجه می کرد انقدر جا نمی خورد و تعجب نمی کرد. شاید این همان کاری بود که اسنیف و اسکری انجام داده بودند.

تصمیم گرفت که از حالا به بعد هوشیارتر باشد. بد از این تصمیم او انتظار هر تغییری را داشت و از آن استقبال می کرد. به حس های درونی اش که از ایجاد تغییر خبر می دادند اعتماد می کرد و خودش را برای تطبیق با آن آماده می کرد.

برای استراحت ایستاد و روی دیوار نوشت :

هر از گاهی پنیر را بو کن تا متوجه کهنه شدنش بشوی.

 

تفکر در داستان :

وقتی وارد مسیر جدیدی می شویم ممکن است دچار تردید بشویم، در این مواقع وقتی یاد وضعیت قبلی مان بیفتیم که هیچ دستارودی برایمان نداشته، مطمئن تر می شویم. به خودمان افتخار کنیم که مغلوب شرایط نشدیم و خودمان کنترل اوضاع را بدست گرفتیم و انسان ارزشمندی هستیم حتی اگر به مقصد نرسیم (که احتمالش صفر است که نرسیم).

برای اینکه بتوانیم امید و انگیزه خودمان را زیاد کنیم و قدرتمندتر و با ایمان بیشتری جلو برویم، خیلی خوب است که از افرادی که قبلا اون کار را انجام دادند الگو بگیریم. ذهن ما وقتی ببیند که یک نفر توانسته کاری را انجام بدهد، قبول می کند که اون کار امکان پذیر است و وقتی ذهن ما کاری را ممکن و امکان پذیر بداند حتما به آن می رسد.

وقتی در مسیر پیش می رویم، وقتی شخصی محکم تری بدست می آوریم، می فهمیم که شرایط ایجاد شده در واقع یکدفعه ایجاد نشده بوده، بلکه کم کم شرایط تغییر کرده و به اونی رسیده که ما دیدیم فقط ما متوجه تغییرات نشده ایم. هیچ وقت یک دفعه همه چی خراب یا همه چی درست نمی شود. همیشه کم کم شرایط بهبود پیدا می کند یا خراب می شود. فقط زمانی که ما متوجه تغییرات می شویم با هم متفاوت است. و هرچه حساسیت ما نسبت به تغییرات بیشتر باشد، سریع تر متوجه آن می شویم و دست به اقدام می زنیم.

باید به حس های درونی مان گوش کنیم و حتی قبل از وقوع تغییرات آماده حرکت باشیم و جلو برویم تا به بهترین ها دست یابیم.

شما چقدر نسبت به تغییرات حساسیت دارید ؟ زود متوجه می شوید یا دیر ؟

 

heartبا هم کتاب بخونیم heart

 

کتاب چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد از اسپنسر جانسون در مورد تغییرات زندگی و نحوه برخورد با تغییرات

موارد مشابه

نظرات chat تعداد : ۰ عدد


نیکولندی جان با ثبت نظر میتونی امتیاز دریافت کنی

Some text some message..
تلفن پشتیبانی : 44167250 - 021
دانلود اپلیکیشن نیکولند
enamd
logo-samandehi
زندگی به سبک نیکولند

سبک زندگی نیکولند یعنی کنار هم حس خوب، آرامش، انرژی مثبت، شادی، عشق و مهربونی را گسترش بدیم و به هم کمک کنیم که از چیزهای کوچیک زندگی لذت ببریم و دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم.

عکس تعداد عنوان محصول حذف
بستن سبد
قیمت کل:تومان هزینه ارسال: ۹,۵۰۰ تومان