کتاب ماه نیکو - چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد - روز پانزدهم

پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۵:۴۸
 کتاب ماه نیکو - چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد - روز پانزدهم

 

قسمت قبلی را خوندین ؟

 

خلاصه داستان :

هو متوجه شد زندانی ترس خودش بوده است. حرکت در مسیری جدید تازه او را آزاد کرده بود. نسیمی که در مارپیچ می وزید را احساس کرد و برایش نیروبخش بود. چند نفس عمیق کشید و احساس کرد روح تازه ای در او دمیده شده است. از وقتی بر ترسش غلبه کرده بود، زندگی لذت بخش تر از آنچه فکر می کرد شده بود. مدت ها بود که هو چنین احساسی را تجربه نکرده بود و تقریبا فراموش کرده بود که به دنبال هدف بودن چقدر لذت بخش است. دوباره شروع به تجسم کرد. خودش را با جزئیات کاملا واقع گرایانه در موقعیتی دید که در بین انبوهی از پنیرهای مورد علاقه اش نشسته و پنیرهایی که خیلی دوست دارد را می خورد، و از دیدن این صحنه لذت برد. بعد تصور کرد که چقدر از تمام آن طعم های خوش لذت خواهد برد.

هرچقدر این صحنه لذت بردن از خوردن پنیر جدید برایش واضح تر می شد، رسیدن به آن برایش واقعی تر و باور کردنی تر می شد. احساس می کرد آن را پیدا خواهد کرد. نوشت :

تصور لذت بردن از پنیر تازه، حتی پیش از پیدا کردن آن، مرا به سوی آن هدایت می کند.

 

تفکر در داستان :

این داستان به ما نشان میدهد که ترس چقدر قدرتمند است اگر ما نتونیم جلوش را بگیریم. اما اگر بتونیم از حصار ترس ها و نگرانی هامون عبور کنیم میبینیم که چه احساس خوبی در ما ایجاد میشه. احساس آزادی و قدرت، احساس رهایی و لذت، احساس شجاعت و جسارت، احساس زندگی و رشد. قبل از گذشتن از ترس ها، با خودمون میگیم حاضرم بمیرم اما اون کاری که ازش میترسم را انجام ندم. اما وقتی کارهایی که ازشون میترسیم را انجام میدیم بعدش چنان احساس خوبی پیدا میکنیم که دوست داریم از همه ترس هایمان بگذریم و میفهمیم چقدر لذت بخش است که آدم دنبال هدفی باشه.

یکی از راه هایی که باعث میشه ما بتونیم با قدرت بیشتری از ترس هامون بگذریم و به سمت اهدافمون حرکت کنیم، تجسم رسیدن به هدف است. وقتی تجسم می کنیم به هدفمون رسیدیم و داریم از داشتنش لذت می بریم کلی احساس خوب به ما میده و باعث میشه سریع تر و با انرژی بیشتری به سمتشون حرکت کنیم. فقط باید یادمان باشه لحظه رسیدن به هدف و لذت بردن از اون را تجسم کنیم و به مسیری که قراره از طریق اون به هدفمون برسیم اصلا فکر نکنیم. اون را بسپریم به خدای مهربون و ما فقط بگیم که چی میخوایم.

چقدر به اهدافتون فکر می کنیم ؟ تجسم می کنین بهشون رسیدین و دارین از داشتنشون لذت میبرین ؟

 

ادامه دارد ...

 

heartبا هم کتاب بخونیم heart

 

مطالعه کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد از اسپنسر جانسون در مورد تغییرات زندگی و نحوه برخورد افراد

موارد مشابه

نظرات chat تعداد : ۰ عدد


نیکولندی جان با ثبت نظر میتونی امتیاز دریافت کنی

Some text some message..
تلفن پشتیبانی : 44167250 - 021
دانلود اپلیکیشن نیکولند
enamd
logo-samandehi
زندگی به سبک نیکولند

سبک زندگی نیکولند یعنی کنار هم حس خوب، آرامش، انرژی مثبت، شادی، عشق و مهربونی را گسترش بدیم و به هم کمک کنیم که از چیزهای کوچیک زندگی لذت ببریم و دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم.

عکس تعداد عنوان محصول حذف
بستن سبد
قیمت کل:تومان هزینه ارسال: ۹,۵۰۰ تومان