کتاب ماه نیکو - چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد - روز اول

دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۷:۳۹
کتاب ماه نیکو - چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد - روز اول

 

کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد را شروع کردین ؟

قرار شد که هر ماه با هم یک کتاب را بخونیم و قسمت های جالبش را به صورت عکس نوشته در نیکولند منتشر کنیم.

خلاصه داستان :

چهار شخصیت این داستان که هم و هو، اسنیف و اسکری بودند هر کدام دنبال یک نوع پنیر متفاوتی بودند، پنیری که فکر می کردند با آن خوشبخت و موفق می شوند. هر روز صبح بیدار می شدند، گرم کن و کفش ورزشی می پوشیدند، از خانه های کوچکشان بیرون می رفتند و به دنبال پنیر مورد علاقه شان در مارپیچ می دویدند. موش ها روش ساده آزمون و خطا را برای پیدا کردن پنیر پیش گرفته بودند. آدم کوچولوها هم به مغز پیچیده شان تکیه می کردند تا از روش های پیشرفته تری برای پیدا کردن پنیر استفاده کنند. بالاخره یک روز در انتهای یک راهرو، در ایستگاه پنیر "پ" هر یک پنیر خود را پیدا کردند. بعد از آن هر روز لباسهایشان را می پوشیدند و به آنجا می رفتند. طولی نکشید که هر یک جریان عادی خود را پیش گرفتند.

اسنیف و اسکری هر روز صبح زود از خواب بیدار می شدند و به ایستگاه پنیر "پ" می رفتند. وقتی می رسیدند کفش هایشان را در می آوردند، آنها را گره می زدند و به گردن می انداختند. با این کار هروقت لازم بود دوباره به سرعت آنها را می پوشیدند. بعد از خوردن پنیر لذت می بردند.

هم و هو هر روز صبح همین کار را می کردند اما بعد از مدتی جریان عادی زندگی آدم کوچولوها تغییر کرد. آنها کمی دیرتر بیدار می شدند، آهسته تر لباس می پوشیدند و به سمت ایستگاه پنیر "پ" می رفتند. وقتی می رسیدند کفش هایشان را کنار گذاشته، لباس راحتی می پوشیدند. آنها آن پنیر را پنیر خودشان می دانستند و خانه هایشان را به نزدیک آن منتقل کرده بودند. برای اینکه احساس راحتی بیشتری داشته باشند دیوارهای آنجا را با نوشته ها و نقاشی های پنیر تزئین کرده بودند و نگاه کردن به آن لبخند بر لبانشان می نشاند. روی دیوار نوشته بودند :

داشتن پنیر باعث خوشحالی است.

 

تفکر در داستان :

خواسته ها و آرزوهای ما در زندگی مانند همین پنیر است. هر کدام از ما در ذهن خود خواسته مربوط به خود را داریم و هر روز به دنبال آن می گردیم. هر روز صبح که بیدار می شویم در مسیرهای زندگی به دنبال پنیر خود می گردیم. در نهایت روزی آن را پیدا می کنیم. پنیر ما می تواند دانشگاه مورد علاقه، رشته مورد علاقه، کار خوب، همسر مورد نظر، خانه مورد نظرمون، ماشین و خیلی چیزهای دیگر باشد. وقتی به آن می رسیم خیالمان راحت می شود. کفش هایمان را در می آوریم، می نشینیم و نفسی تازه می کنیم. و از داشتن پنیر مورد نظرمان احساس خوشحالی بینهایت می کنیم. فکر می کنیم آن پنیر ابدی است. اما یا خواسته های ما تغییر می کند یا شرایط آن پنیر ...

 

heartبا هم کتاب بخونیم heart

 

داشتن پنیر باعث خوشحالی است.

موارد مشابه

نظرات chat تعداد : ۰ عدد


نیکولندی جان با ثبت نظر میتونی امتیاز دریافت کنی

Some text some message..
تلفن پشتیبانی : 44167250 - 021
دانلود اپلیکیشن نیکولند
enamd
logo-samandehi
زندگی به سبک نیکولند

سبک زندگی نیکولند یعنی کنار هم حس خوب، آرامش، انرژی مثبت، شادی، عشق و مهربونی را گسترش بدیم و به هم کمک کنیم که از چیزهای کوچیک زندگی لذت ببریم و دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم.

عکس تعداد عنوان محصول حذف
بستن سبد
قیمت کل:تومان هزینه ارسال: ۹,۵۰۰ تومان