کتاب ماه نیکو - چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد - روز دوم

سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۷:۰۸
کتاب ماه نیکو - چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد - روز دوم

 

از خواندن کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد لذت می برید ؟

 خلاصه داستان :

آدم کوچولوها هر روز تنبل تر می شدند و فکر می کردند که این پنیر همیشگی خواهد بود. هر روز دیرتر به ایستگاه پنیر "پ" می آمدند و با خیال راحت لباس هایشان را در می آوردند و شروع به خوردن پنیر می کردند اما موش ها هر روز صبح زود به آنجا می رفتند و با دقت اطراف پنیر را بررسی می کردند و تغییرات آن را می سنجیدند. موش ها و آدم کوچولوها به این روند ادامه دادند تا اینکه یک روز که آمدند دیدند پنیری وجود ندارد. موش ها چون هر روز پنیر را بررسی می کردند برای مواجه شدن با این اتفاق آماده بودند و می دانستند چه کار باید بکنند...

 

تفکر در داستان :

هر فردی وقتی به اهداف و خواسته هایش می رسد خیالش راحت می شود و از چیزی که بدست آورده لذت می برد اما بعضی افراد هر روز به خواسته شان رسیدگی می کنند تا متوجه تغییرات آن بشوند ولی بعضی دیگر هیچ توجهی به اطرافشان نمی کنند و فقط در حال استفاده از آن هستند بدون توجه به تغییرات. هر کدام از ما در مقابل تغییرات عکس العمل خاصی از خود نشان می دهیم. آیا شما مانند موش ها هر روز پنیرتان را بررسی می کنید تا از تغییرات آن باخبر شوید ؟ آیا پنیرتان را بو می کنید تا ببینید سالم است یا فاسد شده ؟ یا مثل آدم کوچولوها فقط از پنیرتان استفاده می کنید ؟

برای مثال وقتی ما رابطه ای را شروع می کنیم در واقع به پنیرمان می رسیم. اما برای بقا و ادامه رابطه فقط رسیدن کافی نیست. هر روز باید به رابطه مان فکر کنیم، رسیدگی کنیم، توجه کنیم و از تازه بودن آن مطمئن شویم. اگر آن را رها کنیم و فکر کنیم که آن فرد همیشگی است، کم کم آن رابطه از بین می رود و نابود می شود. در مورد کسب و کار، سلامتی و ... هم همینطور است.

 

heartبا هم کتاب بخونیم heart

 

هر روز پنیرمان را بررسی کنیم تا از تازه بودن آن مطمئن شویم و آماده تغییرات باشیم .

موارد مشابه

نظرات chat تعداد : ۰ عدد


نیکولندی جان با ثبت نظر میتونی امتیاز دریافت کنی

Some text some message..
تلفن پشتیبانی : 44167250 - 021
دانلود اپلیکیشن نیکولند
enamd
logo-samandehi
زندگی به سبک نیکولند

سبک زندگی نیکولند یعنی کنار هم حس خوب، آرامش، انرژی مثبت، شادی، عشق و مهربونی را گسترش بدیم و به هم کمک کنیم که از چیزهای کوچیک زندگی لذت ببریم و دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم.

عکس تعداد عنوان محصول حذف
بستن سبد
قیمت کل:تومان هزینه ارسال: ۹,۵۰۰ تومان