کتاب ماه نیکو - چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد - روز هفدهم

شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۰۹:۲۷
 کتاب ماه نیکو - چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد - روز هفدهم

 

قسمت قبلی را خوندین ؟

 

خلاصه داستان :

بعد از مدتی هو به ایستگاه "پ" برگشت و دید هم هنوز اونجاست. او تکه های پنیر تازه را به هم داد. هم ازش تشکر کرد ولی پنیر تازه را نخورد و گفت : فکر نکنم از پنیر جدید خوشم بیاد. من بهش عادت ندارم. من پنیر خودم رو میخوام و تا وقتی بدستش نیارم عوض نمیشم. هو با ناامیدی سرتکان داد و تنهایی رفت. وقتی به دورترین نقطه از مارپیچ رسید، دلش برای دوستش تنگ شد. اما فهمید چیزی رو که داره کشف میکنه دوست داره. حتی قبل از اینکه مقدار زیادی پنیر تازه پیدا کنه، می دانست اون چیزی که باعث شادی اش میشه فقط داشتن پنیر نیست. اون وقتی خوشحال بود که ترس بر او چیزه نمیشد. هو کاری که انجام می داد رو دوست داشت.

با این دید هو دیگه مثل قبل احساس ضعف نمیکرد. همینکه اجازه نمیداد ترس مانع حرکتش بشه و راه جدید را پیش گرفته بود، اون رو تقویت می کرد و بهش نیرو میداد. حالا احساس میکرد برای پیدا کردن اون چیزی که می خواست، فقط مسئله زمان مطرح است. اون احساس می کرد چیزی را که دنبالش بوده، پیدا کرده. لبخند زد و نوشت :

در مارپیچ به جستجو بودن، امن تر از ماندن در وضع بی پنیری است.

 

تفکر در داستان :

گاهی وقتا میشه که ما بدون امتحان کردن یک چیز جدید میگیم که ازش خوشمون نمیاد. خیلی وقتا شده که یک مسیری را همیشه میریم و بهش عادت میکنیم و وقتی یه نفر بهمون مسیر بهتر، راحت تر، سریع تر را پیشنهاد میده، قبول نمیکنیم و بدون اینکه امتحان کنیم میگیم من از اون مسیر خوشم نمیاد. اینجوری هیچوقت چیزهای جدید را امتحان نمیکنیم و خب تا وقتی هم امتحان نکنیم نمیتونیم چیزهای بهتر را بدست بیاریم. باید همیشه دنبال راه های جدید، لباس های جدید، غذاهای جدید، سبک های جدید، افکار جدید، اهداف جدید و کلا همه چیزهای جدید باشیم. اینجوری هر روز کلی تجربه جدید کسب میکنیم و علاوه بر اون چیزهایی را کشف میکنیم که ازشون بیشتر لذت میبریم. یادمون باشه هر چیز جدید کلی لذت بیشتر را به ما هدیه میده.

شما همیشه دنبال راه های جدید هستید یا همیشه همون راه قبلی را تکرار میکنید ؟

به نظر شما وقتی به هدفمون و مقصدمون برسیم لذت میبریم یا در طی مسیری که به سمت هدفمون میریم لذت می بریم ؟

اکثرا دوست داریم مسیر را سری طی کنیم و به مقصد برسیم چون فکر میکنیم که وقتی به مقصد برسیم لذت، آسایش، آرامش، شادی و حس خوب را تجربه میکنیم درحالی که از اول مسیر که شروع میکنیم به حرکت و قدم اول را برمیداریم، لذت ،آسایش، آرامش، شادی و حس خوب در ما ایجاد میشه و ما فقط باید بهش توجه کنیم. پس انقدر به فکر مقصد نباشید و از مسیرتون لذت ببرید. و بدونید که امن ترین جا برای ما وقتیه که توی مسیر رسیدن به اهدافمون در حرکت هستیم. برعکس همه که فکر میکنن اگر توی وضعیت فعلی شون ثابت بمونن کمترین آسیب را میبینن و امنیت کامل را دارن.

شما به سمت اهدافتون در حرکت هستید یا ساکنید ؟

 

ادامه دارد ...

 

heartبا هم کتاب بخونیم heart

 

مطالعه کتاب چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد در مورد تغییرات زندگی و نحوه برخورد با آن

 

 

موارد مشابه

نظرات chat تعداد : ۰ عدد


نیکولندی جان با ثبت نظر میتونی امتیاز دریافت کنی

Some text some message..
تلفن پشتیبانی : 44167250 - 021
دانلود اپلیکیشن نیکولند
enamd
logo-samandehi
زندگی به سبک نیکولند

سبک زندگی نیکولند یعنی کنار هم حس خوب، آرامش، انرژی مثبت، شادی، عشق و مهربونی را گسترش بدیم و به هم کمک کنیم که از چیزهای کوچیک زندگی لذت ببریم و دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم.

عکس تعداد عنوان محصول حذف
بستن سبد
قیمت کل:تومان هزینه ارسال: ۹,۵۰۰ تومان