کتاب ماه نیکو - چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد - روز شانزدهم

جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۶:۱۹
کتاب ماه نیکو - چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد - روز شانزدهم

 

قسمت قبلی را خوندین ؟

حاضرید قسمت بعدی را با هم بخونیم ؟

 

خلاصه داستان :

هو مرتب فکر می کرد که در مقابل چیزی که از دست داده، چه به دست خواهد آورد. متعجب بود که چطور همیشه فکر میکرده تغییر منجر به بدتر شدن شرایط می شود اما حالا فهمیده بود که تغییر ممکن است به چیز بهتری منجر شود.

با این افکار قدرت بیشتری گرفت و به سرعت حرکت کرد و به ایستگاه پنیری رسید و تکه های پنیر را جلوی آن پیدا کرد. نوعی پنیر بود که تا الان نخورده بود ولی خیلی عالی و خوشمزه بود. بیشتر پنیرهایی که آنجا بود را خورد و مقداری را در جیبش گذاشت تا بعدا بخورد یا با  هم قسمت کند. دوباره نیروی خودش را بدست آورده بود. با هیجان زیاد وارد ایستگاه شد اما در کمال ناباوری دید آنجا خالی است. کسی پیش از او آنجا رفته بود و فقط تکه هایی از پنیر را باقی گذاشته بود.

او فهمید اگر زودتر راه افتاده بود حتما مقدار زیادی پنیر پیدا می کرد. هو تصمیم گرفت پیش هم برگردد تا ببیند هم می خواهد با او به مارپیچ بیاید یا نه. در حال برگشت روی دیوار نوشت :

هرچه سریع تر پنیر قدیمی را رها کنی، سریع تر پنیر تازه پیدا می کنی.

 

تفکر در داستان :

وقتی که شرایط تغییر میکنه و ما مجبور میشیم تغییر کنیم، همیشه اولش فکر میکنیم که با این تغییر ایجاد شده ما نابود میشیم. میگیم ای کاش هیچوقت شرایط تغییر نمیکرد و مثل قبل میموند. فکر میکنیم اگر تغییر کنیم اتفاقات بدی برامون میفته و به نابودی و تباهی میریم. اما وقتی شروع به تغییر میکنیم و لذت های شجاعت و نتایج تغییر را میبینیم و میچشیم با خودمون میگیم چقدر تغییر خوب و لذت بخش است. ای کاش زودتر حرکت کرده بودم (البته که هیچوقت دیر نیست). شاید در اواسط راه به نتایجی برسیم یا ایده هایی بدست بیاریم که یا به درد ما نخوره یا قبلا کسی به اونا رسیده باشه. نباید ناراحت بشیم چون ما قدم به قدم به اون چیزهایی که میخوایم نزدیک میشیم. شاید در قدم های اول نتایج اونقدر قابل قبول نباشن اما هر چی جلوتر میریم نتایج بزرگ و بزرگ تر میشن.

اگر هنوز تغییر را شروع نکردی، زودتر دست به کار شو تا وقتی جلوتر رفتی نگی ای کاش زودتر شروع کرده بودم.

تا حالا شده کاری که میترسیدی را انجام بدی و بعدش که به نتایجی هر چند کوچیک رسیدی بگی ای کاش زودتر شروع کرده بود ؟

 

ادامه دارد ...

 

heartبا هم کتاب بخونیم heart

 

مطالعه کتاب چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد از اسپنسر جانسون در مورد تغییرات زندگی و نحوه برخورد افراد

موارد مشابه

نظرات chat تعداد : ۰ عدد


نیکولندی جان با ثبت نظر میتونی امتیاز دریافت کنی

Some text some message..
تلفن پشتیبانی : 44167250 - 021
دانلود اپلیکیشن نیکولند
enamd
logo-samandehi
زندگی به سبک نیکولند

سبک زندگی نیکولند یعنی کنار هم حس خوب، آرامش، انرژی مثبت، شادی، عشق و مهربونی را گسترش بدیم و به هم کمک کنیم که از چیزهای کوچیک زندگی لذت ببریم و دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنیم.

عکس تعداد عنوان محصول حذف
بستن سبد
قیمت کل:تومان هزینه ارسال: ۹,۵۰۰ تومان